Agregat do naczepy kontenerowej służy do zasilania chłodniczych kontenerów morskich w trakcie transportu drogowego. Oferowany agregat naczepowy można także wyposażyć w układ automatycznego rozruchu co pozwoli na ekonomiczną eksploatację i poprzez mniejsze zużycie paliwa i rzadsze przeglądy techniczne.

Agregat prądotwórczy naczepowy

Agregat prądotwórczy naczepowy typu AP-20 KN pozwala stale i bezobsługowo zasilać morskie kontenery chłodnicze w czasie transportu drogowego. Wspomniany agregat wyróżnia się perfekcyjnym dopasowaniem mocy silnika spalinowego i prądnicy. Pozwala zasilać elektrycznie dowolny kontener chłodniczy. Agregat prądotwórczy do naczepy kontenerowej można wyposażyć w układ automatycznego rozruchu w funkcji czasu. Dzięki temu eksploatacja agregatu jest skuteczna. Następuje mniejsze zużycie paliwa. Jest bardziej wytrzymały i cechuje się dłuższą żywotnością. Nie musi być tak często serwisowany. Agregat prądotwórczy AP3-20 KN można zamontować pod różnego rodzaju naczepy podkontenerowe o typowych wymiarach podłużnic.

Agregat prądotwórczy naczepowy - pod naczepę kontenerową

Agregat prądotwórczy pod naczepę

Moc: 20kVA

Agregat prądotwórczy pod naczepę kontenerową

Wyposażony w zaciskowe punkty mocowania agregat prądotwórczy naczepowy można śmiało instalować w czterech miejscach pod najważniejszymi podłużnicami podkontenerowych naczep. Zarówno montaż, jak i demontaż zajmie jedynie kilka minut. Do agregatu dostarczany jest komplet zacisków i złącze śrubowe. Agregat prądotwórczy jest odpowiednio skonstruowany. Agregat prądotwórczy pod naczepę jest bezpieczny w użytkowaniu. Został wyposażony w doskonałej jakości system kontroli. Pulpit sterowania posiada elektroniczny system nadzoru pracy. Wszystkie parametry można błyskawicznie odczytać na wyświetlaczu. Jest to bardzo przydatne w razie pojawienia się usterki. Szybko można wskazać jej przyczynę.

Agregat wyposażony jest w silnik Lombardini/Kohler typu KDi 1903M o mocy 21 kW przy 1500 obr/min. Pozwala osiągnąć moc elektryczną na poziomie 20 kVa. Dzięki tym parametrom, agregaty naczepowe AP3-20 KN spełniają normy emisji spalin wg STAGE III A. Można je eksploatować na terenie całej Unii Europejskiej. Zawiera wolnossący silnik spalinowy chłodzony za pomocą cieczy. Zawiera mechaniczny regulator prędkości obrotowej. Dzięki temu można uzyskać stabilną częstotliwość na poziomie 50 Hz i napięcie wyjściowe 400V w klasie agregatu G2.

Warto też podkreślić, że synchroniczna prądnica prądu przemiennego zawiera elektroniczny regulator napięcia. Pozwala na wysoki stopień tolerancji napięcia wyjściowego przy zmiennym obciążeniu. Każda część elektryczna jest dokładnie osłonięta. Dlatego są odporne na wilgoć i sól. Stalowa obudowa agregatu została pokryta antykorozyjną powłoką. Z kolei pokrywy boczne zrobionej są z malowanej proszkowo aluminiowej blachy. Zbiornik paliwa ma pojemność 100 dm3. Podgrzewacz powietrza silnika znajduje się w kolektorze ssącym. Takie rozwiązanie pozwala na łatwy rozruch silnika w temperaturze otoczenia do -20 stopni Celsjusza. Suchy filtr powietrza charakteryzuje się wysoką efektywnością. Zawiera wymienny wkład papierowy. Automatyczny akumulator i alternator zasila instalację 12 DC.